Naše filozofie

Jak přemýšlíme

Primárním důvodem, proč jsem se rozhodnul provozovat autoškolu a učit nové mladé řidiče byl ten, že jsem se setkal se spoustou absolventů kurzů, kteří si s autem nevěděli rady, obecně se obávali jízdy ve městě a hlavně se báli řídit samostatně.
Osobně jsem toho přesvědčení, že skutečným řidičem se člověk stává nikoli po převzetí plastové kartičky z úřadu, ale až tehdy, kdy je v autě sám, musí se sám rozhodovat a přebírá plnou zodpovědnost za svoji jízdu. Navíc je třeba samostatně odjezdit desetitisíce kilometrů veškerým myslitelným provozem a nabrat zkušenosti, aby se z člověka stal opravdu dobrý řidič.
K tomu všemu je ale potřeba mít dobrý základ, který se začínající řidič může naučit jen v autoškole.
O autoškolách už bylo navykládáno mnoho, většina z nich je poctivých, ale jsou i takové, jejichž zájem o žáka končí převodem peněz na účet a další práce s žákem je pro ně již jen nutné zlo.
Rád bych Vás ubezpečil, že mojí hlavní motivací je zejména produkovat sebevědomé absolventy, kteří budou, tak jako letci, kapitány na palubě, budou perfektně ovládat řízení, budou si celou jízdu vědomi dopravní situace okolo sebe a budou zodpovědní jak k sobě, svým pasažérům na palubě a svému majetku, tak k jiným účastníkům silničního provozu, jejich zdraví, majetku a v neposlední řadě i ke společnému životnímu prostředí.
Avšak to neznamená, že jízda automobilem musí být suchá nuda a neustálý stres z vlastní zodpovědnosti. Naopak, na palubě musí vždy vládnout pohoda, dobrá nálada a pokud možno i sranda, neboť život máme jenom jeden a je třeba ho brát s humorem.
Michal Socha (kapitán)


" Je lépe ztratit minutu v životě, než život v minutě."

Petr Chýlek (Autoškola Chýlek, Studénka)